Aktualności

Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

W Kawiarni Artystycznej odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej TWP w Ciechanowie, absolwentów Gimnazjum TWP w Ciechanowie oraz Chóru „VICTORIA”. Natomiast o godz. 18.30 uroczystość odbywały się już przy Krzyżu Katyńskim (po mszy świętej o godz. 18.00 w Kościele Farnym) z Apelem Pamięci w intencji ofiar.

Mil.

Najpierw szkolenie, potem przysięga

Po niespełna 10-ciu miesiącach funkcjonowania, w dniu 14 kwietnia br. w 5 Mazowieckiej Brygadzie OT w Ciechanowie rozpoczęło się drugie już w tym roku szkolenie podstawowe dla kandydatów do Terytorialnej Służby Wojskowej (TSW). To pierwsze, historyczne wcielenie ochotników w szeregi Brygady, która w marcu br. otrzymała decyzję Ministra Obrony Narodowej ustanawiającą wyróżniającą nazwę „Mazowiecka” oraz imię patrona którym został st. sierż. Mieczysław DZIEMIESZKIEWI CZ ps. „RÓJ”. Fakt, iż patronem Brygady został żołnierz wyklęty Ziemi Ciechanowskiej powinien być bardzo ważnym elementem motywacyjnym ochotników, którzy zasilą szeregi „ciechanowskiego” batalionu lekkiej piechoty.

Więcej w CC 16

Waldemar Wardziński kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Ciechanowa

„Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska” - pod taką nazwą obie formacje wystartują wspólnie w wyborach samorządowych – poinformowali na sobotniej konwencji liderzy PO i Nowoczesnej. Obie partie zaprezentowały w sobotę porozumienie wyborcze dla Mazowsza, które ma objąć m.in. wspólne listy do sejmiku wojewódzkiego oraz kandydatów na prezydentów miast.

Więcej w CC 16

Tragedia w Gąsocinie. Po kołami pociągu zginął 63-letni mężczyzna

11 kwietnia kilka minut przed godziną 18. 00 w miejscowości Gąsocin doszło do potrącenia mężczyzny przez pociąg relacji Warszawa Gdańska – Ciechanów. Jak poinformowała kom. Jolant Bym z KPP w Ciechanowie był to 63-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Policja wyjaśnia wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Red.

300zł dla każdego ucznia. Program ruszy już w sierpniu

Początek roku szkolnego to dla wielu rodziców trudny czas jeśli chodzi o finanse.

Zgodnie z obietnicą premiera Mateusza Morawieckiego, już w tym roku każdy uczeń może liczyć na rządowe wsparcie w kompletowaniu szkolnej wyprawki. W sierpniu, ma każde uczące się dziecko do 18 roku życia rodzice dostaną 300 złotych. Jak zapewnia szef rządu to rodzice będą decydować, na co wydać te pieniądze. - My ufamy polskim rodzinom i wiemy, że to one najlepiej znają swoje potrzeby – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

W czwartek rusza krakowska Retrospektywa Festiwalu NNW

Po Lublinie, Ciechanowie i wrocławiu, swoją Retrospektywę Festiwalu nnw będzie miał kraków. Rozpocznie się ona w czwartek 19 kwietnia.

Wśród osób, które zostaną uhonorowane podczas krakowskiej Retrospektywy będzie pani Wanda Putławska wieloletnia przyjaciółka Jana Pawła II. Retrospektywę honorowym patronatem JE Arcybiskup Metropolita krakowski Marek Jędraszewski.

Red.

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

kasy fiskalne ciechanów

REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

Z kraju i ze świata: