Kultura

Uroczyście ślubuję… Pasowaniena ucznia w Jedynce

Po 18 latach przerwy Szkoła Podstawowa nr 1 w Ciechanowie znów powróciła na edukacyjną mapę Ciechanowa. 19 października, pięćdziesięcioro czworo uczniów z klas IA i IB. oraz klasy 0 zostało przyjętych do uczniowskiego grona „Jedynki” Uroczystość rozpoczął dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Jarosław Krauze.

Więcej w CC 43

Historia gminy Regimin na kartach książki

Na początku października w nakładzie 370 egzemplarzy ukazała się książka opowiadające dzieje jednej z podciechanowskich gmin pt: „ Historia gminy Regimin” autorstwa Barbary Bielastej. Rzetelnie i bardzo szczegółowo opisane są w niej dzieje nie tylko gminy jako całości, ale także przeszłość każdej z miejscowości, jakie obecnie znajdują się w jej granicach administracyjnych.

Więcej w CC 42

Filmy Arkadiusza Gołębiewskiego na 29. Festiwalu Filmu Polskiego w Chicago

29. Festiwal Filmu polskiego w ameryce, największy poza polską doroczny przegląd polskiego kina oraz jedną z największych produkcji filmowych imprez Chicago, odchodząc od 4 do 19 listopada br. w trzech kinach - aMC rosemont 18 (9701 Bryn Mawr ave., rosemont), Facets Cinematheque (1517 W. Fullerton ave., Chicago) oraz Theater Galeria (1112 n. Milwaukee ave., Chicago).

Więcej w CC 42

Uroczyste pasowanie

Przypadający na dzień 20 września 2017r. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w sposób niezwykle uroczysty obchodzony był w Szkole Podstawowej nr 4 w Ciechanowie. w placówce odbyło się bowiem „Pasowanie na zerówkowicza” – oficjalne wprowadzenie dzieci pięcio i sześcioletnich w szeregi funkcjonujących w ramach Szkoły oddziałów przedszkolnych.

Więcej w CC 39

Dzień Bolesława Biegasa w Ciechanowie

9 września 2017 roku ( sobota) z okazji 140. rocznicy urodzin i podjęcia Uchwały przez sejm rp upamiętniającej Bolesława Biegasa w powiatowym Centrum Kultury i sztuki odbędzie się Dzień upamiętniający artystę.

Prezydent nagrodził najlepszych uczniów

40 uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych otrzymało nagrody Prezydenta Miasta Ciechanów. Rady Pedagogiczne, które wyłoniły laureatów brały pod uwagę wyniki w nauce oraz osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe.

Więcej w CC nr 26

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

kasy fiskalne ciechanów

REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

Z kraju i ze świata: